Proč jaminau?

Kdysi dávno, ještě v dobách hluboké totality, kdy ještě byla vojenská docházka na dva roky, se rozhodla banda senilních dědků, že povolají jednoho nedůživého mladíčka sloužit své vlasti. To nebyl šťastný krok ani pro něj, ani pro ně. Tenhle blog bude postupně mapovat léty, sklerózou a alkoholem zahalené vzpomínky na ty necelé dva roky v tom zeleném ráji.

A proč ten divný název? No copak si už nikdo nevzpomene na hit skupiny Status Quo “In the army now” ze stejnojmenného alba z roku 1986, jenž anglickým jazykem neposkvrněný český národ zprznil na “jaminau”? Tak proto.

6 thoughts on “Proč jaminau?

  1. Tak tím jaminau jsi mě nalákal…taky se mi hned vybavil ten hit "jami" a až ted jsem se vlatně dozvěděl, že jami je army…a ted jsem doma našel LP Status Quo just supposin´…ale tam army now neni, škoda chtěl bych si to poslechnout.

  2. Tak nevímTeď jsem si přečetl, že "kdysi dávno, ještě za dob hluboké totality". Tedy není to aktuální, jsou to vpomínky. No, i tak dobré. Moc se mi líbí.
    Vlasta

  3. Teď to vypadá……jako že jsem přišel a nejdřív se jen představil, ale skutečnost je poněkud "jednodušší" – stačí odkliknout rozepsané :O) To se stává ale… * K věci: Tu přezdívku jsem odhadl správně, přivedl mne SEM odkaz zanechaný na HuMorousblogu a jsem tomu rád. Už se těšim, až najdu víc času TADY i číst, dost možná mi to nedá ZDE nekomentowatt… Končit pozooooooooooor! Volno rozchod…

  4. jaminau jsem odhadla správně 🙂 když jsem byla malá a anglicky neuměla – bylo to jasně jaminau, pak jsem prošla roky "vyučovacích" hodin ve školách, ale pořád jaminau… nakonec jsem odjela na rok do anglie a pak už po návratu domů na nějakém retro večírku – ejhle you are in the army now :-)))) nějak jsem se z té nostalgie rozpsala…

  5. Jaminau,si expert:)Jaminau,vsetko co si pisal je pravda.sam som to prezil na vlastnej kozi,ale takto spatne to nelutujem.Pravda v tedy som na gumy a starych bol totalne nasrany,ale vsak to som aj vratil:)) Ale uprimne,ta vojna nam dala aspon jedno pozitivum.A to samostatne rozmyslanie,vydrz,kreativitu.Keby daco tak nic.popripade napis.caoooo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *